15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

“A doni m’i majtë kallashat e UÇK-së apo i doni ata të NATO-s” – Berisha tregon një situatë

- Advertisement -

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, deklaroi në Pressing në T7 se NATO e ka ndihmu fitoren dhe çlirimin e vendit tonë.

Ai tha se UÇK e ka dëshmuar transformimin e saj.

“E kemi dëshmu transformimin e UÇK-së, nuk është dëm e servilizim ai transformim por me një partneritet shumë profesional dhe një një pyetje shumë të thjeshtë popullore: Adoni mi majtë kallashat e UÇK-së a doni mi marrë armët e NATO-s. Me këta të UÇK-së smund të jeni pjesë e NATO-s me ata të NATO-s do të jeni pjesë e mbrojtjes globale”, tha ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit