12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

A do t’i jepet leje Vuçiqit për ta vizituar Graçanicën? – Përgjigjet kryeministri Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pyetur nëse do t’i japë leje presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për të vizituar Graçanicën.

Kurti ka pyetur gazetarin nëse e ka parë kërkesën e Vuçiqit, duke thënë se në momentin që presidenti serb do ta dërgojë kërkesën për vizitë, do ta trajtojë atë me seriozitetin dhe sinqeritetin më të madh.

A e keni parë kërkesën.. Kur të na e dërgojë kërkesën do ta trajtojmë më seriozitetin dhe sinqeritetin më të madh”, tha kryeministri para gazetarëve.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit