9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

77 persona të bllokuar dhe 700 të lënduar në gjithë Tajvanin pas tërmetit të fuqishëm

- Advertisement -

Të paktën 77 persona janë bllokuar në të gjithë Tajvanin pas një tërmeti të fuqishëm që goditi bregun lindor të ishullit, sipas Agjencisë Kombëtare të Zjarrit (NFA).

Autoritetet nuk dhanë detaje mbi gjendjen e të bllokuarve, por thanë se operacionet e shpëtimit ishin duke u zhvilluar, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

Tërmeti me magnitudë 7.4 ka lënë të vdekur katër persona dhe të lënduar më shumë se 700 të tjerë, sipas NFA. Nga të plagosurit, 132 janë në kontenë Hualien, pranë epiqendrës së tërmetit, shtoi agjencia.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit