9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

23 vjeçarja nga Shqipëria plagoset në hotel: Më qëlloi padashje, po festonim Vitin e Ri

- Advertisement -

Një 23-vjeçare është plagosur me armë zjarri këtë mëngjes rreth orës 09:20 në ambientet e një hoteli në autostradën Durrës-Tiranë.

Fatbardh D. nga Sukthi, i cili e qëlloi 23 vjeçaren, iku nga vendi i ngjarjes duke e lënë të plagosurën aty.

E plagosura që është dërguar në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën ka deklaruar se është qëlluar padashje nga i dashuri me të cilin ishte në hotel.

Sipas saj, ai ka qenë i dehur dhe arma i është shkrepur pa dashje, shkruan TCH.

Largimi nga vendi i ngjarjes është një rrethanë që e rëndon më tej pozitën e autorit të dyshuar për plagosje, ndërsa për policinë rrethanat e krimit janë ende të paqarta.

Postblloqe janë ngritur për kapjen e 32-vjeçarit në bashkëpunim me policitë e zonave fqinje me Durrësin.

Çifti ka qenë për të festuar nisjen e vitit të ri, por është përfshirë në një ngjarje kriminale që pret të zbardhet më tej nga grupi hetimor.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit