21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

13 të vdekur, në mesin e tyre shtatë fëmijë, si pasojë e zjarrit që shpërtheu në një ndërtesë në Filadelfia

- Advertisement -

Një zjarr shpërtheu në një ndërtesë të mërkurën herët në Filadelfia, duke vrarë 13 njerëz, përfshirë shtatë fëmijë, thanë zyrtarët e zjarrfikësve. Të paktën dy persona u dërguan në spitale dhe zyrtarët paralajmëruan se numri mund të rritet, ndërsa zjarrfikësit kontrolluan shtëpinë, ku kishin qëndruar 26 persona.

Katër alarmet e tymit në ndërtesë, e cila ishte banim publik, duket se nuk kanë funksionuar, thanë zyrtarët e zjarrfikësve. Shkaku i zjarrit nuk u përcaktua, por zyrtarët e tronditur nga numri i të vdekurve, me sa duket më i larti në një zjarr të vetëm në qytet në të paktën një shekull, shkruan AP.

Zyrtarët nuk i dhanë emrat apo moshat e të vrarëve nga zjarri, i cili filloi para orës 6:30 të mëngjesit. Rrugët përreth vendit të ngjarjes mbetën të bllokuara në mesditë, ndërsa hetuesit po punonin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit