29.5 C
New York
Monday, July 15, 2024

Buy now

11 arsye pse duhet të kryeni marrëdhënie intime çdo ditë

- Advertisement -

Të bësh seks është mirë për të rritur, por të bësh rregullisht është edhe më mirë.

Me dashurinë, besimin dhe mirëkuptimin vijnë intimiteti dhe seksi. Ky akt jashtëzakonisht intim jo vetëm që ju jep juve dhe partnerit tuaj kënaqësi intensive, por gjithashtu ju ndihmon të flini mirë, të lehtësoni stresin dhe të çlironi endorfinë brenda trupit, shkruan Timesofindia, transmeton Klankosova.tv.

Dhe për të mos harruar, djeg një ton kalori!

Me përfitime kaq të mahnitshme në dorë, pse të mos dëshironi të bëni seks çdo ditë?

Më poshtë mund t’i lexoni disa arsye pse duhet të bëni seks më shpesh.

Ndërton intimitet emocional.

Përmirëson shëndetin kardiovaskular.

Rrit imunitetin.

Redukton stresin.

Lehtëson dhimbjen.

Shton jetëgjatësinë.

Rrit qarkullimin e gjakut.

Flini më mirë.

Rrit nivelin e estrogjenit dhe testosteronit.

Zvogëlon shanset për t’u prekur nga depresioni.

Ndjeheni më mirë gjatë gjithë ditës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit