11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

- Advertisement -

Nikotina është një kimikat në përbërjen e cigareve dhe shërben si një stimulant që mund të bllokojë funksionimin normal të qelizave nervore dhe muskulore.

Ajo mund të rritë rrahjet e zemrës, presionin e gjakut, madje mund të shtojë rrezikun e goditjes nga infarkti.

Në qoftë se je një duhanpirës dhe e ke të pamundur ta ndalosh, duhet të dish se disa ushqime ndihmojnë për ta nxjerrë nikotinën jashtë organizmit tuaj.

Ja 10 prej tyre:

  1. Boronica e kuqe
  2. Brokoli
  3. Hithra
  4. Karota
  5. Lakra jeshile
  6. Limoni
  7. Portokajt
  8. Shega
  9. Spinaqi
  10. Xhinxheri

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit