16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Zhvillimet e fundit politike, ambasadori amerikan takon kryetarin e PDK-sё

- Advertisement -

Kryetari i Partisё Demokratike tё Kosovёs, Memli Krasniqi ka pritur sot nё një takim ambasadorin e SHBA-së, Jeffrey Hovenier.

Krasniqi ka njoftuar se me ambasadorin Hovenier kanё diskutuar pёr zhvillimet e fundit politike nё vend.

Statusi i plotё i Krasniqit:

Në zyrat e Grupit parlamentar të PDK-së, sot takova ambasadorin e SHBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin diskutuam për zhvillimet e fundit politike në vend.

Ambasadorin Hovenier e njoftova me qëndrimet e PDK-së rreth këtyre zhvillimeve dhe me arsyet e kërkesës tonë për zgjedhje të parakohshme. Ne besojmë se vendi është në stagnim të plotë dhe ata që po e pësojnë më së shumti janë qytetarët tanë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit