0.3 C
Pristina
Thursday, January 26, 2023
Home Teknologji

Teknologji

“Vegla” e re që ju ndihmon të rikthemi llogaritë e hakuara...

0
Përdoruesit e Instagrami që janë viktima të hakimit, tani kanë një mënyrë të re për të rikthyer llogaritë e tyre. Kompania amerikane njoftoi se ka...

iPhone juaj nuk lidhet me WiFi? Këtu janë mënyrat për ta...

0
Mund të mos ndodhë shpesh, por moslidhja e iPhone me WiFi është mjaft e bezdisshme. Pra, ne kemi mbledhur gjithçka që ju duhet të...

Në pranverën e ardhshme pritet të prezantohet MacBook Air i ri...

0
Përveç MacBook Air prej 13.6 inç, Appple në pranverë do të duhej ta prezantonte edhe variantin më të madh që do të jetë i...

Arsyeja pse nuk duhet ta mbushni telefonin në veturë

0
Shumë njerëz përfitojnë nga rruga me makinë për të lidhur telefonin e tyre me hyrjet USB ose bazat e induksionit, në mënyrë që pajisja...

Kia EV6 GT është pasardhësi i Stinger

0
Nga Kia kanë konfirmuar se porositë për modelin Stinger janë mbyllur – duke i hapur rrugë veturës së re plotësisht elektrike EV6 GT, më...

Samsung “ka një porosi” për përdoruesit e iPhone

0
Rivaliteti mesh prodhuesve Android dhe në anën tjetër të Apple, si përfaqësues të vetëm të iOS-it, qdo moment është prezent. Në veqanti është prezent mes...

WhatsApp nuk do të jetë më kurrë njësoj| 7 ndryshimet që...

0
WhatsApp ka punuar për shumë veçori të reja që po e ndryshojnë rrënjësisht platformën më të përdorur të mesazheve në botë. Një pjesë e...

Çfarë duhet të bëni për të mos ju gjurmuar nga Facebook?

0
Një nga mjetet për të reduktuar sistemin e gjurmimit të përdoruesve të Facebook në të gjithë ueb-in fshihet brenda cilësimeve të sajtit. Nëse keni...

Funksioni SOS satelitor i iPhone 14 është gjithashtu i disponueshëm në...

0
Funksioni SOS satelitor i destinuar për iPhone 14 është gjithashtu i disponueshëm për përdoruesit në Evropë, d.m.th. në vende të caktuara evropiane. Siç dihet tashmë,...

Traktor elektrik vetëdrejtues – zgjidhje ekologjike për ferma

0
Bota e traktorëve elektrikë autonome po bëhet gjithnjë e më e madhe dhe dëshmi për këtë është modeli i prezantuar nga CNH Industrial. Sipas pretendimeve...
FansLike
FollowersFollow