18.1 C
Sunday, September 8, 2024

Shqipëria, bindëse edhe kundër Azerbejxhanit para Euro 2024

Kombëtarja shqiptare ka shënuar një tjetër fitore në ndeshjet përgatitëse para nisjes së Kampionatit Evropian “Euro 2024”.

Kuqezinjtë shënuan fitore me rezultat 3:1 në miqësoren e zhvilluar ndaj Kombëtares së Azejberxhanit.

Golin e parë për Shqipërinë e shënoi mesfushori Nedim Bajrami, duke realizuar një supergol pas një goditje të fuqishme nga një distancë e konsiderueshme.

Shqipëria e mbylli pjesën e parë të takimit me epërsi minimale, ndërkaq arriti të shënoj edhe dy gola tjerë në pjesën e dytë.

Manaj shënoi golin e dytë për Shqipërinë në minutën e 81-të, kurse golin e tretë e realizoi Qazim Laçi.

Menjëherë pas Laçit realizoi edhe Azerbejxhani, por koha nuk mjaftoi për të arritur diçka më shumë.

Shqipëria ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e parë miqësore duke mposhtur Liteshtajnin me rezultat 3:0.

Në Kampionatin Evropian, Shqipëria do të përballet me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.