Lajme

Sërish tërmet në Shqipëri

Shqipëria është goditur sërish sonte pas mesnate nga një tërmet 4.25 i shkallës rihter

Mësohet se tërmeti i orës 02:21 epiqendrën e ka pas në Qarkun e Durrësit.

Siç dihet, Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë me 26 nëntor dhe për pasojë humben jetat 51 persona, shumë u lënduan, ndërsa me qindra familje kanë mbetur pa kulm mbi kokë pasi tërmeti u shkatërroj shtëpitë!