12.7 C
New York
Saturday, April 1, 2023

Buy now

lajme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

BOTA

ekonomi

OPINIONE

sport

rozë

Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trump

Akuzat me të cilat përballet Donald Trump janë “shfajësuese” dhe tregojnë se ai “nuk është më i paprekshëm”, ka thënë së fundmi Stormy Daniels. Në një intervistë me The Times, aktorja e filmave për të rritur, emri i së cilës është Stephanie Clifford, tha se rasti,...

kulturë

MODA

shëndeti

këshilla mjekësore

Sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë?

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik përmirëson shëndetin. Ekspertët kanë rekomanduar...

këshilla mjekësore

Musaka me patate, shije tradicionale në tryezë

Një gatim special, i veçantë me shije të mrekullueshme dhe ideal për një vakt dreke por edhe darke. Musakaja është përgatitur jetë e mot nga...

teknologji

Video lojërat e Netflix do të përdorin smartfonët si kontrollorë

Netflix mund të ketë filluar të testojë video lojëra për televizorët bazuar sipas informacioneve të zbuluara nga kodi i vetë aplikacionit raportoi zhvilluesit Steve...

Robotët zëvendësojnë mjekët në Gjermani

Humanoidi me ngjyrë të bardhë, i quajtur Garmi, nuk duket shumë ndryshe nga një robot tipik – ai qëndron mbi një platformë me rrota...

NATO ua ndalon stafit përdorimin e TikTok

NATO edhe zyrtarisht ua ka ndaluar stafit shkarkimin e aplikacionit të rrjetit social TikTok në pajisjet e tyre zyrtare të NATO-s, duke cituar shqetësimet...

auto

BE miraton rregullat për makinat elektrike, pikë karikimi në çdo 60 km

Brenda 10 vitesh rrjeti rrugor që lidh vendet e BE do të jetë pajisur me sistem furnizimi për makinat me energji elektrike. Bashkimi Europian po...

kuriozitete

Dhuroi 100 litra gjak për 60 vjet, kjo është gruaja që hyri në librin ‘Guiness’

Një grua në Alberta të Kanadasë ka hyrë në librin e rekordeve Guiness si personi që ka dhuruar gjak për kohën më të gjatë. 80 vjeçarja Josephine Michaluk ka marrë certifikatën e Rekordit Botëror pasi për më shumë se 60 vite ka dhuruar “lëngun e jetës” për personat në nevojë. Michaluk filloi të dhurojë gjak në...