16.2 C
Friday, October 4, 2024

Lille mposhti Real Madridin, por shikoni çfarë bëri vëllai i Kylian Mbappes në zhveshtore

Tifozët vunë re se çfarë bëri vëllai më i vogël i Kylian Mbappes, Ethan, gjatë festimeve në dhomën e zhveshjes së Lille, pas fitores së skuadrës franceze ndaj Real Madridit.

Skuadra franceze siguroi një fitore shokuese 1-0 ndaj kampionëve të Evropës falë një penalltie të fituar nga Edon Zhegrova, ndërsa e realizuar prej Jonathan David në kohën shtesë të pjesës së parë gjatë ndeshjes së tyre në fazën e Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma.

Më i madhi nga dy vëllezërit dhe sulmuesi i ri i Madridit, Kylian, ishte mjaftueshëm i aftë për t’u paraqitur si zëvendësues, duke u futur nga stoli në 57 minuta për t’u përpjekur të linte gjurmë në atë që ishte një paraqitje e qetë nga Los Blancos, por ai gjithashtu nuk mundi të arrinte të bënte diferencën.

Vëllai më i vogël i Kylian, Ethan, i cili gjithashtu u largua nga ish-klubi PSG gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, nuk ishte në skuadrën e ditës së ndeshjes për shkak të një lëndimi që pësoi gjatë fitores së fundit të Lille kundër Le Havre.

Por pavarësisht se nuk luajti një rol në aksion, Ethan ishte i gëzuar në dhomën e zhveshjes së ekipit të Ligue 1 pas fitores.

Ai ishte në krye dhe në qendër të festimeve të gëzueshme brenda kampit dhe madje dukej se drejtonte një këngë përpara se shokët e tij të skuadrës të bashkoheshin duke goditur me duar në një tavolinë përpara se të bënin selfie.