Lajmest-slider

Vetëvendosje: Kjo Qeveri duhet të shkarkohet sa më parë (Video)

Lëvizja Vetëvendosje ka prezantuar disa të dhëna nga vendi lidhur me pandeminë e COVID-19.

Sipas tyre Qeveria aktuale për t’u përballë me koronavirusin ka marrë vendime ad-hoc.

“Vendimet ad-hoc të kësaj qeverie të hutuar për të vënë kufizime e detyrime vetëm sa e kanë bllokuar vendin. Rritja e numrit të vdekjeve dhe të infektuarve po na shpien drejt një katastrofe humanitare”, thuhet në një qëndrim.

“Kjo qeveri duhet të shkarkohet sa më parë”.

Për të parë videon kliko: KËTU