Sport

Vedat Muriqi, numër NJË

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit 2019, raporton GazetaSccaner.

FFK sonte ka mbajtur gala mbrëmjen për shpalljen e më të mirëve për vitin që është në ikje. Muriqi ka rrëmbyer çmimin kryesor, duke fituar garën kundër Milot Rashicës dhe Amir Rrahmanit. /GazetaScanner/