BotëLajme

Turqia nën alarm! Shikoni se si disa pjesë të saj po bëhen “shkrumb e hi” (Video)

Të paktën katër persona kanë vdekur në zjarret në Turqi, ku dhjetëra persona janë evakuuar nga shtëpitë e tyre.

Zjarret dogjën shtëpitë dhe detyruan evakuimin e fshatrave dhe vendpushimeve të plazhit. Nga pothuajse 60 zjarre që shpërthyen mes erërave të forta, më të këqijtë ishin në provincën Antalia.

Viktimat e fundit ishin një burrë 82-vjeçar dhe një çift i martuar. Më shumë se 50 persona u dërguan në spital dhe mbi 25 lagje u evakuuan.

Më poshtë mund të shihni pamje të postuara në rrjetet sociale nga qytetarë të ndryshëm që po solidarizohen me gjendjen në Turqi.