Lajme

Tre ish-gjeneralët e UÇK-së bëhen bashkë në Gllogjan


Gllogjani ka bërë bashkë sot tre gjeneralë, ish-ushtarë dhe njerëz të zot në luftën çlirimtare. Daut Haradinaj ka pritur në fshatin e tij Sylejman Selimin e Agim Çekun.

“Në Gllogjan, me burrat e mirë të kombit, tek ulliri qindra vjeçar”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Bashkë me ta në foto është edhe djali i ish-gjeneralit Shkëlzen Haradinaj, Luani.

Luani është pjesë e FSK-së.