Tirana e fiton Superkupën, e mposht me përmbysje Vllazninë

Tirana e ka fituar trofeun e Superkupës së Shqipërisë.

Skuadra nga kryeqyteti shqiptar triumfoi në finalen kundër Vllaznisë.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Air Albania” ka përfunduar me rezultatin 3:2.

Patrick (39’), Florent Hasani (53’) dhe Redon Xhixa (90+2’) shënuan në fitoren e Tiranës.

Esat Mala (8’) dhe Liridon Latifi (86’ – nga penalltia) shënuan për skuadrën shkodrane.

Për Tiranën ishte kjo hera e 12-të që triumfon në këtë garë.