Lajme

Tentoi të vetëvritet, pasi mbeti shtatzënë me të fejuarin

Në qytetin e Prizrenit një grua ka tentuar që t’ia marrë jetën vetes duke konsumuar një sasi të tepruar të barnave.

Sipas policisë së Kosovës, arsyeja e kësaj ngjarjeje kishte të bënte ngase viktima kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin e saj.

Prizren 14.09.2020 – 19:20. Është raportuar se viktima femër kosovare  ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar sasi të tepruar te barnave. Sipas viktimës, motivi ishte për arsye se e njëjta kishte mbetur shtatzënë me të fejuarit e saj të dyshuarit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palë janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë, përcjell Scanner.