Lajmest-slider

Sveçla u kërkon qytetarëve të ruajnë qetësinë e të mos bien pre e propagandës serbe

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pas dështimit për të arritur marrëveshje në takimin trilateral në Bruksel mes BE-së, Kosovës dhe Serbisë, dhe vetëm disa orë përpara se

Sveçla u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të qetë dhe të mos bien pre e informative.

Ai po ashtu ka thënë se populli i Kosovës nuk u ka shkaktuar të tjerëve padrejtësi, e as nuk i ka mbështetur ato ndaj popujve të tjerë.

“Ne kemi qenë gjithnjë në rrugën e drejtë si popull e shoqëri. As u kemi shkaktuar të tjerëve padrejtësi as i kemi mbështetur ato kur u kanë ngjarë popujve të tjerë. Njëjtë jemi dhe sot”, ka shkruar Sveçla.

Postimi i plotë: