Sport

Spanjë – Kosta Rikë, publikohen formacionet startuese

Spanja dhe Kosta Rika kanë publikuar formacionet bazë të ndeshjes së parë të tyre në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Sfida e Grupit E do të zhvillohet në “Al Thumana Stadium” në Doha me fillim nga ora 17:00.

Dy përzgjedhësit e kombëtareve do ta nisin takimin e parë në Katar me 11-shet më të mira që kanë në dispozicion.

Formacionet zyrtare:

Spanja: Simon, Alba, Asensio, Azpilicueta, Busquets, Gavi, Laporte, Olmo, Pedri, Rodri, Torres.

Kosta Rika: Navas, Bennette, Borges, Calvo, Campbell, Contreras, Duarte, Fuller, Martinez, Oviedo, Tejeda.