Teknologji

Sony Xperia 1.1 pritet të vijë me kamerë 64 megapiskelë

Sony do të lansoj një smartphone në MWC 2020 që thuhet se do të debutojë si Xperia 1.1, ose sipas disa rrjedhjeve, Xperia 5 Plus.

Konceptet vizuale të shfaqura na kanë dhënë një ide mbi dizajnin e telefonit, dhe tani, detajet në lidhje me pajisjen e kamerës së tij janë shfaqur në internet.

Rrjedhja e re thotë se Xperia 1.1 do të ketë një kamerë të rregullt 12 megapikselë me një sensor 1 / 1.5 ” dhe një tjetër lente me kënd të gjerë 12 megapikselë.

Veçanërisht, telefoni i ardhshëm Sony do të paketojë gjithashtu një sensor 64-megapikselë.

Një modul katror së bashku me sensorin 2 megapikselë ToF thuhet se strehon pajisje të lenteve periscope, ashtu si në Huawei P30 Pro.

Kamera periscope është mbështetur nga OIS dhe do të vijë në lojë për prodhimin e zmadhimit optik me rreze të gjatë.

Telefoni Xperia 1.1 raportohet se do të paketojë një ekran OLED 6.6 inç dhe Snapdragon 865 SoC.