Lajme

Sllovakia ia dorëzon Shqipërisë kryesimin e OSBE-së për vitin 2020

Shqipërisë iu dorëzua sot Kryesia e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë për vitin 2020.

Misioni shqiptar në Vjenë bën të ditur se, “sot në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Kryesisë së kësaj organizate”.

Kryesia e kësaj organizate iu ambasadorit të Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare në Vjenë, Igli Hasani./Top Channel/