19.5 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Ronela Hajati performon në skenën e Eurovisionit (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati ka performuar e para në skenën e Festivalin Evropian të Këngës “Eurovision Song Contest 2022”, i cili po mbahet në Torino të Italisë.

Shqipëria, me përfaqësuese Ronelën, e hapi mbrëmjen e sontme të këtij festivali.

Ndryshe, sonte do të performojnë edhe përfaqësuesit e 16 shteteve tjera nga Letonia, Lituania, Zvicra, Sllovenia, Ukraina, Bullgaria, Holanda, Moldavia, Portugalia, Kroacia, Danimarka, Austria, Islanda, Greqia, Norvegjia dhe Armenia.

8

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit