Sport

Ronaldo për Kupën e Botës: Asgjë nuk është e pamundur

Sulmuesi Cristiano Ronaldo njoftoi gatishmërinë e kombëtares portugeze për Botërorin 2022.

“Ne jemi gati të fillojmë performancën tonë në turneun kryesor në botë. Të gjithë duam që kjo aventurë të jetë e gjatë dhe e suksesshme që të ngremë emrin e vendit tonë dhe flamurin e tij.

Ne duam që Portugalia të jetë krenar për ne dhe të jetë e lumtur. Asgjë nuk është e pamundur”, ka shkruar ish-sulmuesi i Manchester United.

Portugalia në javën e parë të fazës së grupeve do të luajë sot kundër Ganës.