Sport

Roma shkatërron Fiorentinën midis “Artemio Franchit”

Roma është treguar skuadër shumë e fortë në duel me Fiorentinën, raporton GazetaScanner.

Kryeqytetasit kanë marrë tri pikë të mëdha midis “Artemio Franchit”, duke mundur Fiorentinën, me rezultat 1-4, sonte në kuadër të Serisë A.

Dzeko, Kolarov, Pellegrini dhe Zaniolo shënuan për “romakët”, derisa golin e vetëm për nikoqirët e realizoi Badelj. Roma më këtë fitore ngjitët në vendin e katërt me 25 pikë të tubuara, kurse, Fiorentina renditet e 14-ta më vetëm 17-të pikë. /GazetaScanner/