Sport

Real Madrid përmbys Betisin

Real Madridi ka përmbysur Betisin duke e kthyer epërsinë në 2:3 në një ndeshje ku VARI-i ka ndërhyrë shumë herë.

Gjithsesi, momenti vendimtar ishte në minutën e 81-të, kur VAR ka parë një prekje me dorë në zonën e rreptësisë së Betisit çka gjyqtari akordoi penallti dhe Ramos e shndërroi në gol 2:3.