Sport

Rashica, lojtari i vetëm pozitiv i Werderit në humbjen turpëruese nga Bayerni (Video)

Milot Rashica po vazhdon shkëlqimin në Bundesligë duke bombarduar portat e çdo kundërshtari.

Viktimë kësaj radhe ishte “Allianz Arena”. Sulmuesi i Kosovës i ka shënuar gol shumë të bukur Bayern Munichut në Bundesliga.

Ai “trullosi” Boatengun dhe më pas shtangu Manuel Neuerin, por në fund ishte gol vetëm për statistika pasi që Werder Bremen humbi 6-1.

Ai u vlerësua si më i miri në këtë ndeshje për skuadrën e Werder me notën e 7.1 dhe ishte në mesin e më të dalluarve në gjithë takimin.

Philippe Coutinho, që ka shkëlqyer me tre gola dhe dy asiste, u shpërblye me notën 10.