Lajme

Rama e nis ditën me thënien e profetit Muhamed

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,e ka nisur sot ditën me një thënie të profetit Muhamed.

“Sillu sikur do të rrish përgjinjë në këtë botë dhe jeto çdo ditë sikur do të vdesësh nesër”, citon ai profetin Muhamed.

Kryeministri shqiptar është kritikuar dje nga opinion publik në Kosovës për takimin me presidentin e Serbisë, Vuqiç, me banorët e prekur nga tërmeti.

Po ashtu, dje të dy kryeministrat Rama e Haradinaj kanë pas akuza të ndërsjella për mbajtjen e Mini-Shengenit në Shqipëri, takim ky që është bojkotuar nga Kosova.