Teknologji

Puma lanson orë të mençur, ja sa kushton

Puma ka lansuar një orë inteligjente për herë të parë në Indi.

Smartwatch Puma është projektuar nga Puma në bashkëpunim me Fossil Group.

Smartwatch Puma drejtohet nga Vishni OS i Google. Mundësohet nga platforma Vish Qualcomm Snapdragon 3100 Wear.

Ora përmban një ekran AMOLED 1.19 inç me rezolucion 390 × 390 pikselë. Ka 512MB RAM dhe 4 GB hapësirë të brendshme.

Kompania ka zgjedhur një ekran alumini së bashku me një rrip silikoni.

Puma Smartwatch vjen me karakteristika të lidhjes si Bluetooth 4.2 dhe GPS të integruar. Gjithashtu posedon një gjurmues të rrahjeve të zemrës.

Smartwatch Puma është rezistent ndaj ujit. Sa i përket baterisë, pretendohet se zgjat 1-2 ditë.

Smartwatch Puma ka çmim prej 280 dollarë në Indi.