Pjesët e para: Maroku në avantazh ndaj Kanadasë, Belgjika dhe Kroacia pa gola

Golat për marokenët në pjesën e parë i kanë shënuar Ziyech dhe Al-Nesiri, teksa rezultati është ngushtuar nga Aguerd (autogol).

Sipas kësaj situate, nëse nuk ndryshon diçka, Maroku është në vendin e parë dhe do të kualifikohet tutje në fazën e eliminim direkt.

Ndërsa pjesa e parë në ndeshjen tjetër në mes të Kroacisë dhe Belgjikës ka përfunduar pa gola.