Lajme

Pacolli takon Papa Françeskun


Ministri i jashtëm në largim, Bexhet Pacolli është pritur sot në një audiencë nga Papa Françesku.
Pacolli me këtë rast është shprehur se me Papën kanë ndarë pikëpamjet e marrëdhënieve tradiconalisht të mira ndëmjet Kosovës dhe Selisë së Shenjtë.
“Falenderues Papës për mbështetje dhe lutje për popullin e Kosovës”, shkroi Pacolli në llogarinë e tij në Twitter.