Sport

Nis ndeshja me e madhe në planet

Ka filluar ndeshja me e madh në planet. Barcelona dhe Real Madrid po ndeshen në “Camp Nou” në ‘El Clasicon’ e parë të këtij sezoni, raporton GazetaScanner. Kjo super-ndeshje, e cila përcillet nga miliona njerëz, parashikohet të jetë e “nxehtë”, jo vetëm për rivalitetin e madh që ekziston mes këtyre dy gjigantëve spanjolle, por edhe trepikëshin në këtë duel, pasi që aktualisht të dy ekipet kryesojnë La Ligën më nga 35 pikë. /GazetaScanner/