Lajmest-slider

Në Gjakovë hajnat thyejnë një xhami, imami publikon pamjet

Është thyer nga hajnat xhamia me dy minare e njohur si “Xhamia e Qylit” në Gjakovë. Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00.

Rastin e ka konfirmuar imami i xhamisë Abdurrahman Bejtullahu.

“Personi i panjohur , mbrëmë në mesnatë, ka arritur të hyj në xhamin tonë. Zoti hajr e boftë dhe atë e udhëzoftë”, ka shkruar ai në Facebook.

Hoxha ka publikuar videon ku shihet personi duke kryer vjedhjen.

https://www.facebook.com/abdurrahman.bejtullahu/posts/10225641679373329