Rozë

Ndërron jetë këngëtarja Marie Fredriksson

Këngëtarja Marie Fredriksson, ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare.

Artistja suedeze, e cila bashkëthemeloi grupin e famshëm Roxette me Per Gessle në vitin 1986, vdiq mëngjesin e së hënës pas një sëmundjeje të gjatë.

Fredriksson njihet për këngët “It Must Have Been Love”, “Joyride”, “Listen To Your Heart” dhe “The Look”.

Dyshja e popit Roxette ka shitur më shumë se 75 milionë disqe në të gjithë botën.