Sport

Mundo Deportivo: Zidane relizon ëndrrën, ky do të jetë ekipi i ri

 

Një aventurë që Zidane nuk do ta bëjë i vetëm por do të shoqërohet nga disa ndihmës të tij në rrugëtimin e tij në stolin e Real Madridit.

Në këtë mënyrë Zidane e sheh të përmbushur ëndrrën e tij për të udhëhequr kombëtaren e vendit të tij. Kjo e bëri atë të përjashtonte ofertën e PSG-së verën e kaluar në minutën e fundit, kur ai erdhi për të udhëtuar në disa raste për të takuar pronarin e klubit parizian dhe se ai pa te Zidane trajnerin ideal për të drejtuar projektin e ri të kryesuar nga rinovimi i Kilian Mbappe.

Në fakt, më 25 tetor, vetë Zidane e kuptoi, me rastin e inaugurimit të një statuje në Muzeun Grevin, se rikthimi i tij në stol do të ishte shumë shpejt.

Zidane nuk është ulur në një stol që nga maji 2021, kur ai drejtoi ndeshjen e tij të fundit në ligë me klubin e Los Blancos në periudhën e tij të dytë në krye të Real Madridit. Me ardhjen e Zidane do të përfundonte periudha e Didier Deschamps në krye të skuadrës që drejton që nga korriku i 2012-ës.