Lajmest-slider

Milaim Zeka ‘zbulon’ emrat e ministrave nga rradhët e LV-së

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka “zbuluar” emrat e tre ministrave të Qeverisë Kurti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se Albulena Haxhiu, Arben Vitia dhe Besnik Bislimi do të jenë ministra të rinj.


“Deri më tani spekulohet për këta emra të ministrave nga VV-ja :1. Albulena Haxhiu, ministre e Drejtësisë. 2. Arben Vitia, Shëndetësi. 3. Besnik Bislimi, Financa”, ka shkruar Zeka.