Lajmest-slider

Meta nesër shpërndanë disa dekorata në Kosovë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nesër do të qëndrojë për vizitë në Kosovë.

Meta do të qëndrojë në Kazermën ushtarake “Adem Jashari”, duke filluar nga ora 11:00 do të rreshtohen njësitet ushtarake dhe policore, e po ashtu edhe njësitë tjera nga institucionet si KEK-u, zjarrfikësit e Komunës së Suharekës, miniera e Trepçës dhe Artanës për të pranuar dekoratat nga presidenti Meta për kontributin e tyre pas tërmetit në Shqipëri.