Lajmest-slider

Merkal i shkruan Haradinajt

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njofuar se ka pranuar një letër urim për festat e fundvitit nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

“Me rastin e ndërrimit të motmoteve ju dërgoj Juve dhe Familjes tuaj urimet e mia më të përzermërta dhe dëshirat për një vit të ri me shëndet dhe gëzim. Le të jetë viti 2020 për të gjithë, një vit i paqes dhe përmbushjes”, shkruan në letrën e Merkel dërguar Haradinajt.