Sport

Më në fund, lojtarët e kombëtares së Iranit këndojnë himnin

Pas protestës së heshtur në ndeshjen hapëse kundër Anglisë, lojtarët e kombëtares së Iranit, e kënduan rregullisht himnin e vendit të tyre para ndeshjes kundër Uellsit.

Emocion i madh në tribunë, disa tifozë kanë shpërthyer në lot, teksa këndonin në tribunë bashkë me lojtarët në fushë.

Ndërkohë, në Iran, situata është gjithnjë dhe më e tensionuar, teksa dje edhe një ish-futbollist i kombëtares, Ghafouri, është arrestuar, pasi kishte mbështetur protestën kundër kontrollit të rrjeteve sociale.