Mbappe: Jam i obsesionuar me Botërorin

Ylli i Francës, Kylian Mbappe, ka thënë që është i obsesionuar me Kupën e Botës dhe i vendosur që ta ngreh lart trofeun për herë të dytë me radhë.

Këto komente i dha pas një performance fantastike me Trekolorët, ku i realizoi dy nga tre golat e kombëtares në triumfin 3:1 ndaj Polonisë.

“Jam me fat që  e luaj, e kam ndërtuar stinorin në këtë garë fizikisht edhe mendërisht,” ka thënë Mbappe pas ndeshjes.

“Doja që të arrija gati dhe për ‘të tanishmen’. Po shkon mirë, por jam ende larg cakut që e kam vënë për veten, e që është që të fitoj”.