Rozë

Little Mix shpërbëhen pas 10 vitesh

Grupi i famshëm Little Mix – i përbërë nga Jade Thirlwall, Perrie Edwards dhe Leigh-Anne Pinnock – kanë njoftuar se grupi po bën një pushim pas ‘dhjetë viteve të mahnitshme’.

Duke publikuar një status të përbashkët në Twitter të enjten, Little Mix zbuloi lajmin në një seri postimesh të sinqerta, duke shpjeguar: “Ne mendojmë se është koha e duhur për të marrë një pushim në mënyrë që të mund të rimbushemi dhe të punojmë në disa projekte të tjera”.

Lajmi vjen pas disa javësh thashetheme rreth shpërbërjes së grupit, shkruan DailyMail.

Ato shkruan në mënyrë të plotë: “Duam t’ju njoftojmë të gjithëve se pas turneut ‘Confetti’ në prill/maj të vitit të ardhshëm do të bëjmë një pushim nga Little Mix”.

“Kanë qenë 10 vite të mrekullueshme, një aventurë e mrekullueshme pa ndalesë, dhe ne mendojmë se është koha e duhur për të marrë një pushim në mënyrë që të mund të rimbushemi dhe të punojmë në disa projekte të tjera”.

“Nuk mund t’ju falënderojmë sa duhet për dashurinë dhe mbështetjen tuaj të pafund që nga fillimi. Ju duam shumë të gjithëve”, shkruajtën vajzat.

Little Mix vazhdoi: “Ne nuk po ndahemi – Little Mix janë këtu për të qëndruar. Kemi plane për më shumë muzikë, turne dhe performanca në të ardhmen. Ne kemi krijuar kaq shumë kujtime të pabesueshme me ju të gjithë dhe mezi presim të bëjmë shumë të tjera”.

“Ne jemi motra dhe do të kemi gjithmonë njëra-tjetrën dhe ju, fansat, në jetën tonë. Little Mix është përgjithmonë, shihemi në turne! Jade, Leigh-Anne dhe Perrie”, përfundoi njoftimi i grupit.
Little Mix publikoi gjithashtu një video përmbledhje të disa prej momenteve të tyre të preferuara ndër vite.

Muajin e kaluar Little Mix vazhdoi të sfidonte thashethemet e shpërbërjes së grupit që qarkullonin prej muajsh.

Grupi u shfaq në “Capital Breakfast” për të diskutuar albumin e tyre më të mirë dhe për t’u zotuar se do të vazhdojë për vite me radhë ‘si The Rolling Stones’.

Biseda erdhi pasi Jesy Nelson u largua nga grupi dhjetorin e kaluar, dhe tani u zbulua se ajo mori çekun e saj të pagës prej tre milionë funtesh përpara se të niste një karrierë të re solo.

Që nga largimi i Jesy-t, Little Mix ka qenë një grup i shqetësuar me thashethemet për një ndarje apo pauzë për të cilën ylli i radios Sonny Jay pyeti në paraqitjen e tyre të fundit.

Perrie tha: “Unë mendoj se pavarësisht se çfarë bën Little Mix, pavarësisht nëse dalim individualisht, çfarëdo që bëjmë, Little Mix është përgjithmonë, siç tha Jade…”.

“Ne gjithmonë do të qëndrojmë së bashku, do të bëjmë gjithmonë turne, gjithmonë do t’i bëjmë gjërat së bashku si grup, sepse, Little Mix është thjesht, është zjarr…”.

“Dhe më urrej ta them, ajo që kemi është diçka e veçantë dhe ne e dimë këtë, dhe ne e dimë se Little Mix si ne të trrja është një grup kaq i fortë, kështu që nuk duam që kjo të përfundojë, kurrë kurrë”.

Jade më pas ndërhyri për të shtuar: “Ti e di si Rolling Stones, se si po shkojnë akoma… Po sinqerisht! Unë dua që njerëzit të jenë të sëmurë me ne pas 50 vitesh”.

Roman Kemp shtoi që vajzat janë “shoqet më të mira dhe gjithmonë në kontakt”, me të cilën të gjithë ranë dakord gjatë bisedës së sinqertë në emision.

Largimi i Jesy-t nga grupi vitin e kaluar iu atribuua tendosjes së një grupi vajzash për shëndetin e saj mendor, të cilin ajo e ka dokumentuar në publik, duke përfshirë zbulimin e një tentative për vetëvrasje.

Me publikimin e këngës së saj të parë “Bad Boyz”, ajo u godit nga akuzat për ‘Blackfishing (përvetësim kulturor)’, një grindje në të cilën Leigh-Anne u përfshi shpejt.

Muajin e kaluar, Jesy pranoi se është ‘e trishtueshme’ që ajo nuk flet më me anëtaret e tjera të Little Mix.

Këngëtarja i tha Graham Norton se nuk ka ‘asgjë të keqe’ mes saj dhe ish-shoqeve të grupit pas polemikës së këngës së saj “Bad Boyz”.

Jesy tha se e pëlqente kohën e saj me Little Mix dhe i uron të gjitha të mirat, dhe tha se pas publikimit të këngës së saj të parë solo ajo shpreson të regjistrojë një album në vitin 2022.

E pyetur për largimin e saj nga Little Mix, Jesy tha: “Nuk po flasim më. Është e trishtueshme, por sinqerisht nuk ka asgjë të keqe nga ana ime, dhe unë ende i dua ato veç e veç dhe sinqerisht iu uroj atyre çdo të mirë”.

“Më pëlqeu koha me to, dhe ne kemi kujtimet më të pabesueshme së bashku, por është vetëm një nga ato gjëra që kërkon kohë, kështu që kush e di”.

“Për mua ato janë ende grupi i vajzave më ‘të sëmura’ në botë”.

Lajmi për shpërbërjen e Little Mix u raportua për herë të parë në tetor kur tabloidi britanik The Sun zbuloi se grupi do ta quante atë një ditë si treshe me një njoftim në mes të nëntorit.

Gazeta raportoi se ‘fundi i rrugës ishte arritur’ dhe se turneu i ardhshëm i vajzave do të ishte lamtumira e fundit për fansat e tyre të përkushtuar.

Një burim i tha botimit: “Ka pasur shumë spekulime për të ardhmen e Little Mix, por tani është shumë e qartë se fundi i rrugës është arritur”.

“Është caktuar një datë për të shpallur shpërbërjebn. Turneu i ardhshëm do të jetë një lamtumirë për fansat e tyre”.

Little Mix, së bashku me ish-anëtaren Jesy, u formuan në spektakli ne talenteve “X Factor” në 2011, duke u bërë grupi i parë ndonjëherë që fitoi këtë konkurs.