Sport

Lewis Hamilton ka thënë se nuk ka plane për të vënë frenat në karrierën e tij

Alamy Live News. MB7TBP Sakhir, Bahrain. 08th Apr, 2018. Motorsports: FIA Formula One World Championship 2018, Grand Prix of Bahrain,04344 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes AMG Petronas F1 Team), | usage worldwide Credit: dpa/Alamy Live News This is an Alamy Live News image and may not be part of your current Alamy deal . If you are unsure, please contact our sales team to check.

Gjashtë herë kampioni i botës në Formula 1 është në bisedime për një marrëveshje të re me Mercedes, dhe anglezi po kërkon përmirësim në pagën e tij.

Por në mes të spekulimeve për të ardhmen e tij, Hamilton këmbëngul se dëshiron të jetë në këtë sport sa kohë të jetë e mundur, duke thënë se mbyllja e shkaktuar nga koronavirusi i ka dhënë atij hapësirë për frymëmarrjeje.

Kontrata e Hamilton skadon në fund të këtij sezoni, me 35 vjeçarin që synon të fitojë kampionatin e tij të katërt më radhë.

35 vjeçari ka vendosur që në dy vitet e ardhshme, të mos e mendojë pensionimin.