Lajme

Kryediplomati austriak pas marrëveshjes: Lajm i mirë nga Brukseli

Minsitri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg është shprehur i gëzuar për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel.

Ai ka thënë se ky është një moment i mirë për të përfituar për progres të mëtutjeshëm.

“Lajm i mirë nga Brukseli! Kjo marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e rëndësishme për më shumë progres në dialogun Beograd-Prishtinë. Shumë falënderime për Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak për përpjekjet e tyre të vazhdueshme. Na duhet deeskalimi, jo konflikti”, ka shkruar ai.