Lajmest-slider

Kreu i Sindikatës Shëndetësore apelon punëtorët shëndetësorë: Largohuni nga grupimet politike

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, iu është adresuar punëtorëve shëndetësorë, duke u bërë thirrje që të largohen nga grupet politike dhe të luftojnë të gjithë së bashku për shëndetin e pacientëve.

“Ju përgjërohem dhe ju lutem ikni grupeve politike, ejani së bashku, të punojmë e luftojmë për shëndetin tonë, mos u degradoni por veproni”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Scanner.

Shkrimi i tij i plotë:

Tani me lejoni te Ju adresohem Juve punetorve shendetesore..Neve dhe populli jemi ku jemi…Por para veti kemi nje sfide apo ballafaqim e ky eshte SHENDETI…

Ju pergjerohem dhe ju lutem ikni grupeve politike,ejani se bashku,te punojme e luftojme per shendetin tone,mos u degradohi por veproni..

Duke e par nje debat ne SHQIPERI u deshprova…..Mosni sna duhet,mos i kopjoni,Te jemi nje Ju lutem politika shkon e vjen e SHENDETI VEQ ZOTI E DIN e ne jemi te derguarit e Ti.

Mendoni dhe veproni une jam me Ju…..

Por ju vendosniii