Sport

Kovac ende s’ka vendosur për të ardhmen, Hertha e do kroatin

Ish-trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac nuk do të vendos për të ardhmen e rij deri në pranverën e ardhshme, raportojnë mediet gjermane, përcjell GazetaScanner.

Tekniku kroat kohë më parë u shkarkua nga “Bavarezët” për shkak të rezultateve të dobët, dhe Kovac akoma nuk do ta vendosur për të ardhmen e rij.

Megjithatë, siç raportohet, e ardhmja e kroatit sërish do të jetë në Bundesligën gjermane.

Është Hertha e Berlinit është e interesuar që kroatin ta vendos në krye të bankinës së skuadrës. Krerët e Hertha thuhet se janë duke negociuar me agjentin e trajnerit, edhe pse Kovac duket se dëshiron që të “pushoj” deri në pranverën e ardhshme. /GazetaScanner/