Sportst-slider

Flet bossi i Anglisë para ndeshjës me Kosovën

Bossi i Anglisë Gareth Southgate thotë se lëndimi i Joe Gomez i jep atij një shansë për ta kthjellur kokën mbas përballjes me Raheem Sterling.

Gomez e lëndoj gjurin në stërvitje dhe u tërhoq nga skuadra për ndeshjën e të dielës ne kualifikime finale Euro 2020, me Kosovën.

Loja do të zhvillohet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 18:00. Nga statistikat e biletave që u shitën brenda pak orëve pritet që stadiumi me kapacitet prej 13,500 ulëseve të jetë i mbushur. Tifozët e Anglisë u ndjenë të kënaqur nga mikëpritja e Kosovarëve, ata thanë që kjo nuk do te jetë hera e fundit që do të vijnë. /GazetaScanner/