Sport

Këto janë përballjet në Ligën e Evropës

Pas shotit në Ligën e Kampionëve është hedhur edhe shorti për fazën e 1/16 në Ligën e Evropës.

Dy skuadrat e mëdha angleze, Manchester dhe Arsenal do të përballen me Club Brugge, përkatësisht Olympiacosin. ndërsa Interi do të luajë kundër Ludogorets, derisa njëra prej ndeshjeve kryesore do të jetë mes Bayer Leverkusenit dhe Portos.

Ndeshjet do të zhvillohen në datat 20, 26 dhe 27 të muajit shkurt vitin e ardhshëm.

Çiftet e 1/16 së finales:

Wolverhampton Wanderers – Espanyol
Sporting – Istanbul Basaksehir
Getafe – Ajax
Bayer Leverkusen – Porto
Copenhagen – Celtic
Apoel – Basel
Cluj – Sevilla
Olympiacos – Arsenal
AZ Alkmaar – Lask
Club Brugge – Manchester United
Ludogorets – Inter
Frankfurt – Salzburg
Shakhtar Donetsk – Benfica
Wolfsburg – Malmo
Roma – Gent
Rangers – Braga