Sport

Kështu mbyllet pjesa e parë Monterrey-Liverpool

Dominim i Liverpoolit në pjesën e parë përball Monterrey, por që kjo pjesë u mbylle baras 1-1, raporton GazetaScanner.

Monterry, kampion i Amerikës qendrore dhe Liverpool, kampion i Evropës, po luajnë në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Klubeve të Botës. Keita (12’) i Liveproolit zhbllokoi lojën, ndërsa Mori (14’) barazoi rezultatin në 1-1, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim. /GazetaScanner/