Sport

Juve nuk e do Vidalin

Juventus nuk dëshiron të transferoj Arturo Vidal nga Barcelona, raporton “Calciomercato”, përcjell GazetaScanner.

Kampionët e Italisë nuk janë të interesuar për ta rikthyer kilianin në skuadër, dhe duke së juventinët janë duke i monitoruar disa lojtarë të tjerë.

Vidal është i lidhur me rikthimin tek “Zonja e Vjetër”, por mësohet se tashmë torinezët kanë hequr dorë nga lojtari. Ndryshe, Vidal është duke u monitoruar edhe Interi, një tjetër klub i madh italian. /GazetaScanner/